Gomes: Do të doja të luaja për Liverpoolin, Championsi ëndrra ime
Sport

Gomes: Do të doja të luaja për Liverpoolin, Championsi ëndrra ime

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Talenti i Flamengos, Joao Gomes në një intervistë për “ESPN”, ka folur për të ardhmen e tij.

Gomes, i cili tashmë është një nga lojtarët kryesor tek Flamengo, thotë se një ditë dëshiron të luajë tek gjiganti anglez, Liverpool.

Ai thotë se Liga e Kampionëve është ëndrra e tij më e madhe.

“Liverpooli është ekip për të cilin do të doja të luaja”, tha ai.

“Ëndrra ime më e madh dhe e familjes sime është të luajë në Champions League”, theksoi talenti brazilian.  


MË SHUME NGA Sport