Konfirmohet artisti i parë që do të performojë në “Sunny Hill”-Tiranë
Magazina

Konfirmohet artisti i parë që do të performojë në “Sunny Hill”-Tiranë

Pas festivalit muzikor “Sunny Hill” i cili u mbajt në Prishtinë, më 26, 27 dhe 28 gusht një linë-up tjetër do të mbahet edhe në Tiranë.

Tashmë faqja zyrtare e “Sunny Hill” ka filluar konfirmimin e artistëve që do të performojnë në festival.

I pari është reperi italian Fedez i cili do të performojë gjatë netëve të gushtit.

Fedez  është një reper, këngëtar, kompozitor, personalitet i mediave sociale dhe biznesmen italian.

Në vitin 2011, ai publikoi albumet Penisola che non c’è dhe Il mio primo disco da venduto , të lëshuar si shkarkime dixhitale falas.

Albumi i tij i parë në studio, Sig. Brainwash – L’arte di accontentare , u publikua në vitin 2013 dhe debutoi në vendin e parë në Listat e Albumeve Italiane. Albumi, i cili nxori tre këngë, duke përfshirë hitin më të mirë të 10-të “Cigno nero” me Francesca Michielin.


MË SHUME NGA Magazina