Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Vorbulla ciklonike me origjinë nga Europa verilindore po zbret drejt ballkanit perëndimor ku priten rreshje shiu dhe stuhi dhe rënie e konsiderueshme e temperaturave në vendin tonë.

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në mesditë dhe pasdite me intesitet kryesor në Juglindje.  Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      14/27°C
Zona e ulët         15/33°C
Zona bregdetare  20/32°C


MË SHUME NGA Shqipëri