Princi Harry dhe Meghan Markle do të shkojnë sërish në Britani
Magazina

Princi Harry dhe Meghan Markle do të shkojnë sërish në Britani

Duka dhe Dukesha e Sussex, Harry dhe Meghan Markle do të vizitojnë Mbretërinë e Bashkuar muajin e ardhshëm për të marrë pjesë në ngjarje bamirësie. Harry dhe Meghan do të vizitojnë gjithashtu Gjermaninë si pjesë e udhëtimit të tyre për të mbështetur disa bamirësi, raporton Daily Mail.

Çifti do të udhëtojë në Mançester për Samitin e Botës One Young, një ngjarje që mbledh së bashku liderë të rinj nga më shumë se 190 vende, më 5 shtator. Pas udhëtimit të tyre në Mançester, ata do të shkojnë në Gjermani për Lojërat Invictus 2023 në Dusseldorf.

Sussex-ët do të udhëtojnë në Mançester për Samitin e Botës Një të Rinj, një ngjarje që mbledh së bashku liderë të rinj nga më shumë se 190 vende, më 5 shtator (foto: Çifti në Katedralen e Shën Palit më 3 qershor gjatë vizitës së tyre të fundit në Mbretërinë e Bashkuar)

Vizita e tyre në Britaninë e Madhe do të bëhet pasi morën pjesë në festën e jubileut platin në fillim të qershorit. Sipas mediave të huaja, muajin e kaluar mbretëresha ftoi Meghan dhe Harry-n që të kalonin kohë me ta. Një burim i tha The Sun të dielën:

“Stafit i është thënë të presë një listë të plotë të familjes mbretërore, duke përfshirë Harry, Meghan dhe fëmijët e tyre Archie dhe Lilibeth. Nëse do të vendosnin të pranonin vizitën, kjo do t’i lejonte fëmijët e tyre Archie dhe Lilibeth të shihnin stërgjyshen e tyre.

Ditari i Mbretëreshës mund të paraqesë sfida nëse çifti shpreson ta shohë atë në Londër ose Windsor gjatë vizitës së tyre muajin e ardhshëm


MË SHUME NGA Magazina