Moti sot më i ngrohtë se dje, temperatura maksimale deri në 35 gradë
Lajme

Moti sot më i ngrohtë se dje, temperatura maksimale deri në 35 gradë

RTKlive

Sot Kosova do të ndikohet nga masat e qëndrueshme të ajrit, të cilat do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm dhe stabil.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, në relievin malor do të ketë kushte për vranësira të stadit të ulët dhe të mesëm të troposferës.

Sa i përket fushave termike, ato do të shënojnë rritje, sidomos në vlerat e maksimaleve, duke bërë kështu që merkuri në termometër në hije të arrijë vlera 30-35 gradë Celsius.

Mund të jetë një imazh i harta


MË SHUME NGA Lajme