Familja mbretërore përshëndetë publikun pas vdekjes së `Elizabeth II`
Magazina

Familja mbretërore përshëndetë publikun pas vdekjes së `Elizabeth II`

F.Sertolli / RTKlive.com

Princi William dhe Princesha Catherine, të shoqëruar nga Prince Harry dhe Dukesha Meghan, kanë përshëndetur turmat e mbledhura para Kështjellës Windsor, pas vdekjes së Mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar, Elizabeth II.

Ndryshe, Mbretëresha Ekizabeth II ndërroi jetë dy ditë më parë në moshën 96-vjeçare. Ajo ishte udhëheqësja më jetëgjatë e Britanisë, duke mbretëruar 70 vite. Pas vdekjes së Elizabeth, në fron u ngjit djali i saj ish-Princi i Uellsit, Charls. 


MË SHUME NGA Magazina