Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e hënë vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte  të qëndrueshme atmosferike.

Moti me kthjellime  dhe vranësira të pakta. Në orët e mbrëmjes shtim vranësirash në veri deri në të dendura dhe pjesërisht në qendër e jug.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperendim 1-8m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla

Shkodër11/26Diell re

Kukës13/23Diell re

Lezhë12/25Diell re

Dibër10/25Diell re

Durrës13/28Diell

Tiranë14/27Diell

Elbasan12/26Diell re

Berat13/28Diell

Vlorë13/27Diell

Korçë9/24Diell re

Gjirokastër12/27Diell

Sarandë12/30Diell

 


MË SHUME NGA Shqipëri