Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

rtsh.al

Një impuls i rrymave të ftohta nga Ballkani vijon të jetë aktiv, duke kushtëzuar mot të ftohtë në territorin e Shqipërisë, ku priten reshje të pakta në verilindje.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në veri të pasuara nga reshje të pakta në verilindje . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      7/19°C
Zona e ulët         8/26°C
Zona bregdetare  17/25°C.


MË SHUME NGA Shqipëri