Kryesia e Kuvendit mbajti mbledhjen e radhës, procedon dy Projektligje
Lajme

Kryesia e Kuvendit mbajti mbledhjen e radhës, procedon dy Projektligje

N. Mekolli /RTKlive

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nën drejtimin e kryetarit Glauk Konjufca, mbajti sot mbledhjen e radhës.

"Kryesia procedoi për mendim në qeveri Projektligjin për Pensionet e Zyrtarëve Policor të Policisë së Kosovës dhe Punonjësit e Inspektoratit Policor të Kosovës me autorizime policore, si dhe Projektligjin për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit nr. 04/L-101 për Fondet Pensionale të Kosovës, i plotësuar dhe ndryshuar me Ligjin nr. 04/L-115, me Ligjin nr. 04/L-168 dhe Ligjin nr. 05/L-116”", njofton zyra për informim e Kuvendit.


MË SHUME NGA Lajme