Moti sot në Shqipëri
Rtklive
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në zonat malore.              

Në Alpe, shi i dobët i izoluar në mesditë.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veri 1-8m/sek, përgjatë vijës bregdetare era përkohësisht e vrullshme 10-15m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETETTemperaturat në °CSigla

Shkodër13/22Diell re

Kukës6/18Diell re

Lezhë13/21Diell

Dibër5/20Diell re

Durrës13/25Diell

Tiranë13/23Diell

Elbasan12/24Diell re

Berat8/25Diell

Vlorë14/24Diell

Korçë7/14Diell re

Gjirokastër8/22Diell

Sarandë13/23Diell


MË SHUME NGA Shqipëri