Kosova mban stërvitjen e fundit para udhëtimit në Belfast, gati për Irlandë
Rtklive
Sport

Kosova mban stërvitjen e fundit para udhëtimit në Belfast, gati për Irlandë

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Kombëtarja e Kosovës sot e ka mbajtur stërvitjen e fundit në Kampin Nacional në Hajvali para udhëtimit për në Belfast, për ndeshjen kundër Irlandës së Veriut, në kuadër të Ligës së Kombeve, që zhvillohet, të shtunën, në orën 18:00.

Seanca e sotme stërvitore nuk ka qenë aq e ngarkuar, ngase përzgjedhësi Giresse ka punuar kryesisht në aspektin taktik dhe në rreshtimin e ekipit për ndeshjen kundër irlandezo-veriorëve.

Të gjithë futbollistët janë në formë të mirë dhe të gatshëm për të dhënë maksimumin e tyre për këtë duel.


MË SHUME NGA Sport