Parashikimi i motit, e premte, 23 shtator 2022
Shqipëri

Parashikimi i motit, e premte, 23 shtator 2022

ATSH

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe alternime vranësirash të pakta deri mesatare kalimtare. Në relievet malore në lindje në orët e mesditës vranësirat hera-herës deri të dendura shoqëruar me reshje shiu afatshkurtra dhe të dobëta.                 

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëdim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era përkohësisht e vrullshme dhe shpejtësi deri në 8-12m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 


MË SHUME NGA Shqipëri