Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Gadishulli i Ballkanit vijon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat po mbajnë reshje shiu në vendin tonë gjatë kësaj jave.

Moti do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     13/22°C
Zona e ulët         12/27°C
Zona bregdetare  18/27°C

Kosova, e Mërkurë data 28 Shtator 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira . Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim  me shpejtësi 8-10 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre 10°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rënie 21°C -23°C .

E Enjte, data 29 Shtator 2022

Moti do të jetë vranësira mesatare dhe rrreshje shiu me stuhi intesive në zonën e Shkodrës dhe zonën qëndrore, zona lindore do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     11/20°C
Zona e ulët         12/27°C
Zona bregdetare  16/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari


MË SHUME NGA Shqipëri