Muriqi e Muslija në mesin e superyjeve evropian
Sport

Muriqi e Muslija në mesin e superyjeve evropian

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Performanca e shkëlqyer e dyshes së Kosovës në duel me Qipron, Vedat Muriqi dhe Florent Muslija nuk ka mundur t’i ik syve të UEFA Nations League.

UEFA Nations League ka publikuar formacionin më të mirë të javës.

Pjesë e 11-shes më të mirë janë edhe dy yjet e Kosovës, Muriqi e Muslija.

Madje Muriqi është futbollisti i dytë me notën më të lartë në formacion, 8.9.

Notë të lartë ka edhe Muslija, 8.7. Dy futbollistët e Kosovës zënë vend në formacion krah superyjeve si Van Dijk e Eriksen.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle