Kamara synon të luajë në Premier League, e monitorojnë këto klube
Sport

Kamara synon të luajë në Premier League, e monitorojnë këto klube

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Mesfushori i Rangers, Glen Kamara e pranon se ka synime të luajë në Premier League.

Evertoni dhe Aston Villa janë duke klubet angleze që janë duke e monitoruar Kamara-n, por lojtari në muajin gusht ishte afër kalimit të skuadra franceze, Nice.

“Unë kam ëndërruar gjithmonë të luaj në Premier League. Ndoshta jo vetëm në Premier League angleze, por edhe në pesë ligat më të mira evropiane”, tha Kamara.

Ai e pranon se periudha tek Rangers është e mirë, por Kamar dëshiron të luajë në një nga ligat elitare evropiane.


MË SHUME NGA Sport