Inzaghi para duelit me Romën: Ata kanë një trajner të shkëlqyer
Sport

Inzaghi para duelit me Romën: Ata kanë një trajner të shkëlqyer

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Trajneri i Interit, Simone Inzaghi, ka thënë se sfida me Romën, nuk do të jetë e lehtë.

Interi dhe Roma do të përballen sonte në derbin e kësaj fundjave në Serie A.

Tekniku i ‘Nerazurëve’ thotë se ‘romakët’ janë skuadër e fortë dhe kanë një trajner të shkëlqyer si Jose Mourinho.

“Do të jetë një ndeshje shumë kërkuese, e përbërë nga shumë duele”, tha ai.

“Roma është e fortë, e ka forcuar veten me lojtar cilësor. Ata kanë një trajner të shkëlqyer, duhet të përgatitemi mirë. Kemi analizuar humbjen dhe kemi përgatit këtë ndeshje të rëndësishme”, theksoi Inzaghi.

Ndeshja Inter-Roma nis në orën 18:00.


MË SHUME NGA Sport