COVID-19/ 22 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit
Shqipëri

COVID-19/ 22 të infektuar dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

ATSH

22 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, ndërsa nuk është shënuar asnjë humbje jete. Nga 413 testime të kryera, rastet pozitive kanë rezultuar në këto bashki: 12 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Shkodër, Kamëz, nga 1 qytetarë në Fier, Mallakastër, Vlorë, Delvinë, Gjirokastër, Gramsh.

Në të gjithë vendin janë 467 qytetarë aktivë me COVID-19. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 5 pacientë.

Janë shëruar 37 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,083 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (2 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 22

Të shëruar në 24 orë 37

Të shtruar në spitale 5

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 413

Testime totale 1,982,731

Raste pozitive 331,139

Raste të shëruara 327,083

Raste Aktive 467

Humbje jete 3,589

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 255

Elbasan 41

Fier 36

Vlorë 28

Durrës 17

Gjirokastër 19

Dibër 16

Lezhë 20

Shkodër 14

Korçë 10

Berat 9

Kukës 2


MË SHUME NGA Shqipëri