Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Një zonë e zgjeruar me presion të lartë atmofserik ka përfshirë Europën dhe Mesdhuan duke sjellë kushte atmosferike të qëndrueshme në vendin tonë gjatë kësaj jave.

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shtresore . Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 -4 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     6/19°C
Zona e ulët         10/27°C
Zona bregdetare  14/26C

 


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle