Shuhet në moshën 34-vjeçare këngëtari Aaron Carter
Magazina

Shuhet në moshën 34-vjeçare këngëtari Aaron Carter

RTSH

Aaron Carter ish-këngëtar i muzikës pop dhe vëllai më i vogël i Nick Carter të "Backstreet Boys", është gjendur i pajetë në vaskën e shtëpisë së tij. 34-vjeçari ishte babai i një fëmije 11-muajshe.

Aaron Carter ish-këngëtar i muzikës pop dhe vëllai më i vogël i Nick Carter të "Backstreet Boys", është gjendur i pajetë në vaskën e shtëpisë së tij. 34-vjeçari ishte babai i një fëmije 11-muajshe.

Carter filloi karrierën e tij duke hapur për grupin e djemve Backstreet Boys në një numër turnesh dhe koncertesh, dhe gjithashtu pati një karrierë të suksesshme solo. Gjatë fundit të viteve '90 dhe fillimit të viteve të hershme ai shiti miliona kopje të katër albumeve të tij, i pari prej të cilëve ishte kur ai ishte vetëm nëntë vjeç.

Albumi i tij i dytë, Aaron's Party (Come Get It), u publikua në vitin 2000 dhe u bë platin i trefishtë.

Ai përmbante këngët teke "I Want Candy", "Aaron's Party" (Come Get It) dhe "That's How I Beat Shaq". Pas albumit ai përsëri mbështeti turneun e Backstreet Boys dhe Britney Spears në "Oops!... I Did It Again". Albumi i tij i pestë në karrierë u publikua në 2018.

Vëllai i Carter, Nick dhe shokët e tij të grupit të Backstreet Boys nuk kanë bërë ende komente. Grupi është planifikuar të interpretojë në sallën “The O2 Arena” të Londrës të dielën në mbrëmje, si pjesë e turneut të tyre evropian, si dhe një paraqitje të planifikuar më parë në QVC për të promovuar albumin e ri të grupit.


MË SHUME NGA Magazina