Dua Lipa do të mbyllë turneun e “Future Nostalgia” në Tiranë
Magazina

Dua Lipa do të mbyllë turneun e “Future Nostalgia” në Tiranë

RTSH

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Dua Lipa, do të jetë në Tiranë më 28 nëntor, ku do të mbajë shfaqjen e fundit të turneut të “Future Nostalgia”. Lajmin, këngëtarja e ka bërë me dije nëpërmjet një postimi në Facebook, ndërsa do të këndojë për 110-vjetorin e Pavarësisë.

“Shfaqja e fundit e turneut të “Future Nostalgia” do të mbahet në Tiranë. Mezor po pres t’ju shoh. Më 28 nëntor për ditën e flamurit dhe për 110-vjetorin e Pavarësisë”, thotë Dua Lipa.

Turneu “Future Nostalgia” i Dua-s filloi në shkurt në Miami, Florida pasi u shty tre herë për shkak të pandemisë. Albumi i saj i dytë në studio Future Nostalgia u publikua në Mars 2020 dhe fitoi tre çmime Grammy.


MË SHUME NGA Magazina