Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Një zonë e zgjeruar me presion të ulët po furnizohet me masa ajri të paqëndrueshme të cilat do të sjellin reshje shiu dhe stuhi në territorin e Shqipërisë gjatë ditës së sotme.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në pjesën e parë të ditës, pasdite dhe mbrëmje do të kemi reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jug , Jug- Perëndim me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       8/15°C
Zona e ulët         12/21°C
Zona bregdetare 14/22°C

 


MË SHUME NGA Shqipëri