Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Një zonë e zgjeruar me presion të ulët atmosferik ka përfshirë Mesdheun edhe vendin tonë duke mbajtur reshje shiu gjatë ditës së sotme.

Moti do të jetë vranësira dhe  reshje shiu në zonën veriperëndimore dhe jugperëndimore gjatë paradites , reshje bore në zonat malore. Në mbrëmje pritet përmirësim i motit.  Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       4/11°C
Zona e ulët         10/17°C
Zona bregdetare 12/17°C


MË SHUME NGA Shqipëri