Angli-SHBA, një tjetër supersfidë që vjen sonte
Sport

Angli-SHBA, një tjetër supersfidë që vjen sonte

rtsh

Skuadrat e grupit B sot janë rikthyer në fushë.

Anglia e Southgate, pas një debutimi të shkëlqyer ndaj Iranit ku triumfoi 6-2, do të përballet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës që barazuan në ndeshjen e parë në këtë Botëror në Katar kundër Uellsit (1-1).

Pas golave ​​të Bellingham, Sterling, Saka (dopietë), Rashford dhe Grealish, morali në shtëpinë e Anglisë është dukshëm i lartë dhe ndeshja kundër SHBA-së shihet si një konfirmim i parë për ambiciet e mëtejshme.

Edhe amerikanët, pas paraqitjes së mirë në debutimin e tyre, ëndërrojnë të rrëmbejnë fitoren e parë në këtë Botëror ndaj një kombëtareje që mburret me një stemë të madhe.

ANGLI-SHBA

ANGLIA(4-2-3-1): Pickford; Trippier, Stones, Maguire, Shaë; Rice, Bellingham; Saka, Mount, Sterling; Kane.

SHBA(4-3-3): Turner; Dest, Zimmerman, Ream, A. Robinson; McKennie, Adams, Musah; Weah, Sargent, Pulisic.

Ndeshja Angli-SHBA fillon në orën 20:00.


MË SHUME NGA Sport