Superliga vazhdon sot me tri ndeshje, ‘nxehtë’ në Gjilan e Mitrovicë
Sport

Superliga vazhdon sot me tri ndeshje, ‘nxehtë’ në Gjilan e Mitrovicë

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Elita e futbollit tonë, vazhdon sot me tri ndeshjet e xhiros së 18-të.

Kryendeshja luhet në Gjilan, ku skuadra më të njëjtin emër i bën ‘konak’ Ballkanit, në një ndeshje ku pikët janë të rëndësishme.

Ndeshje interesante pritet të jetë edhe ajo në ‘Riza Lushta’, ku ballafaqohen rivalët e vjetër, Trepça ’89 dhe Prishtina.

Llapi-Malisheva, është një tjetër ndeshje interesante dhe e rëndësishme për të dy skuadrat.

Superliga /Java e 18-të

Sot takohen:

Gjilani-Ballkani

Trepça-Prishtina

Llapi-Malisheva

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00.


MË SHUME NGA Sport