Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga presion i lartë atmosferik dhe rryma ajri të ftohta kontinentale të cilat do të mbajnë mot të ftohtë në vendin tonë ne fundin e Vjeshtës.

Moti do të jetë me vranësira  mesatare deri të dendura .  Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta .Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore       -2/8°C
Zona e ulët         0/15°C
Zona bregdetare 7/14°C

Kosova, e Martë  data 29 Nëntor 2022

Moti do të jetë me  vranësira dhe mjegull. Era të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 7 m/sek. Temperaturat do të luhaten në ekstremet e tyre -2°C në mëngjes ndërsa në mesditë do të jenë me rënie 6°C -7°C .


MË SHUME NGA Shqipëri