Ballkani fiton si mysafir i Llapit
Sport

Ballkani fiton si mysafir i Llapit

Uran Krasniqi/RTKLive

Llapi nuk ka qenë në ditën e vet më të mirë të dielën në stadiumin "Zahir Pajaziti" në Podujevë. Është mposhtur nga Ballkani i Suharekës.

Sot është zhvilluar ndeshja e mbetur nga java e shtatë në Superligën e Kosovës.

Ndeshja është mbyllur me rezultat 0-3. 

Rrahmani (24'), Thaqi (56') dhe Korenica (59') kanë shënuar për suharekasit.

Në tabelën që kryesohet nga Drita e Gjilanit me tridhjetë e tetë pikë, pas kësaj ndeshje, Ballkani gjendet në vendin e dytë me tridhjetë e shtatë pikë, ndërsa Llapi në vendin e gjashtë me njëzet pikë. 


MË SHUME NGA Sport