Zyrtare: Shkarkohet Luis Enrique
Sport

Zyrtare: Shkarkohet Luis Enrique

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Luis Enrique nuk është më trajner i Spanjës.

Federata e Futbollit të Spanjës, sot zyrtarisht ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Enrique.

Shkarkimi i Enriques nga kreu i bankinës së Spanjës, vjen pas eliminimit të ‘Furisë së Kuqe’ nga Kupa e Botës ‘Katar 2022’.

Federata e futbollit spanjoll përmes një njoftimi, ka konfirmuar ndërprerjen e bashkëpunimit me Enriquen dhe stafin e tij.


MË SHUME NGA Sport