Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë lartë atmosferik  dhe rryma ajri të thata kontinentale, të cilat kanë sjellë  stabilitet të motit në vendin tonë.

Moti do të jetë me  kthjellime vranësira të pakta dhe prani të mjegullës në verilindje dhe juglindje.  Era do të jetë me drjetim Veri - Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,2 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime .

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      -3/7°C
Zona e ulët         -2/14°C
Zona bregdetare 5/15°C


MË SHUME NGA Shqipëri