Ngjarjet e datës 15 janar
Foto:RTKLIve
Në Fokus

Ngjarjet e datës 15 janar

RTKlive

Këto janë ngjarjet e ditës së sotme, 15 janar 2923

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani,  kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti bëjnë homazhe në Memorialin Përkujtimor në fshatin Reçak. (Reçak ora 10:00)

Mbahet ceremonia përkujtimore në 24-vjetorin e Masakrës së Reçakut. Presidentja Osmani, kryetari i Kuvendit Konjufca dhe kryeministri Kurti, marrin pjesë në ceremoninë përkujtimore në 24 vjetorin e Masakrës së Reçakut. (Shtëpia e Kulturës në Shtime, ora 11:00)


MË SHUME NGA Në Fokus