Këtë të shtunë në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, me mundësi të reshjeve të izoluara të shiut gjatë ditës, ndërsa vonë në mbrëmje dhe gjatë natës, pritet reshje me karakter lokal.

Vazhdo leximin