Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Qëndra ciklonike e pozicionuar në Europën qendrore po ushtron aktivitetin e saj në Mesdhe, duke mbajtur mot me stuhi dhe reshje shiu në vendin tonë.

Moti do të jetë me  vranësira mesatare dhe kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite reshjet e shiut do të mbeten me intesitet në veri.   Era do të jetë me drjetim Jug  me shpejtësi 18-30 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-8 me lartësi vale 1,8 deri në 3,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      10/12°C
Zona e ulët         12/18°C
Zona bregdetare 16/19°C


MË SHUME NGA Shqipëri