Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Qëndra ciklonike e pozicionuar në detin Adriatik, po shkakton erë të fortë, stuhi në vendin tonë, reshje shiu dhe bore në zonat malore.

Moti do të jetë me  vranësira  reshje shiu dhe stuhi të përqëndruara në zonën perëndimore në orët e para të mëngjesit deri në mesdite, pasdite do të humbasin intesitet.  Reshje bore në veri. Era do të jetë me drjetim Jug  - Perëndim me shpejtësi 15-30 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7-8 me lartësi vale 1,8 deri në 3,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      10/12°C
Zona e ulët         12/18°C
Zona bregdetare 16/18°C


MË SHUME NGA Shqipëri