Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Qëndra ciklonike e pozicionuar në detin Adriatik, vijon të ushtrojë aktivitetin e saj duke mbajtur reshje shiu me rrebeshe dhe reshje bore në zonat malore.

Moti do të jetë me  vranësira reshje shiu  në zonën veri-perëndimore , reshje bore në veri-lindje jug-lindje. Era do të jetë me drejtim Jug  - Perëndim me shpejtësi 12-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 7 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     2/6°C
Zona e ulët         8/13°C
Zona bregdetare 10/14°C


MË SHUME NGA Shqipëri