Liverpooli - Chelsea, s`ka prekje të rrjetave në "Anfield"
Sport

Liverpooli - Chelsea, s`ka prekje të rrjetave në "Anfield"

Uran Krasniqi/RTKLive

Liverpooli dhe Chelsea kanë luajtur baraz në kuadër të javës së 21-të në Premier League. Ndeshja është mbyllur me rrjeta të paprekura.

Havertz ka dërguar topin në rrjetë qysh në minutën e tretë, por goli është anuluar për arsye të pozicionit jashtë loje. 

Chelsea vazhdoi të kontrollonte ritmin gjatë gjithë pjesës së parë dhe Liverpool shijoi periudha të  dominimi në pjesën e dytë, por vetëm aq. Gola nuk kishte. 

Në këtë ndeshje në minutën e 55-të e bëri debutimin te Chelsea ukrainasi i posatransferuar, Mykhailo Mudryk.

Në renditjen tabelare që kryesohet nga Arsenal, Chelsea gjendet në vendin e dhjetë e Liverpool në vendin e tetë. 


MË SHUME NGA Sport