Mot i vranët dhe me intervale kohore me diell
Në Fokus

Mot i vranët dhe me intervale kohore me diell

RTKlive

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale kohore me diell.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare", njofton IHMK.


MË SHUME NGA Në Fokus