Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Qëndra ciklonike me rryma ajri Arktike vijon të ushtrojë aktivitetin e saj në detin Adriatik, duke mbajtur reshje shiu me stuhi dhe reshje bore në zonat malore.

Moti do të jetë me vranësira   reshje shiu  me stuhi në jug dhe në zonën perëndimore , reshje bore në veri-lindje jug-lindje deri në lartësitë e ulëta. Era do të jetë me drjetim Jug me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6- 7 me lartësi vale 1,8 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     2/5°C
Zona e ulët         4/11°C
Zona bregdetare 8/13°C


MË SHUME NGA Shqipëri