Bayern i shpëtoi humbjes kundër Koelnit në `Allianz Arena`
Sport

Bayern i shpëtoi humbjes kundër Koelnit në `Allianz Arena`

B. H. / RTKlive

Bayern Munich vuajti shumë, por në fund arriti të shpëtojë nga humbja në “Allianz Arena”, duke barazuar me Koelnin, 1:1.

Ellyes Skhiri befasoi Bayernin në minutën e katërt dhe i kaloi mysafirët në epërsi, ndërsa skuadra e Nagelsmannit më pas vazhdimisht ishte në kërkim për gjetjes së mënyrës për t'u rikthyer në rezultat. Megjithatë, krejt në ishte Joshua Kimmich, i cili realizoi golin e barazimit.

Skuadra bavareze tani është katër pikë përpara Leipzigut në krye të renditjes.


MË SHUME NGA Sport