Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

RTSH

Presioni i lartë atmofserik dhe rrymat ajrore kontinentale po dominojnë europën verilidndore duke sjellë përmirërsim të pjes`shëm të motit në vendin tonë.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare me  reshje shiu  shiun në jug-lindje të izoluara pasdite. Era do të jetë me drjetim Veri-lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     2/6°C
Zona e ulët         7/15°C
Zona bregdetare 8/14°C


MË SHUME NGA Shqipëri