Prishtina mposhtet nga TalTech
Sport

Prishtina mposhtet nga TalTech

Uran Krasniqi/RTKLive

Sonte nuk ka qenë nata e Prishtinës në Talin të Estonisë. Klubi kosovar ka pësuar humbje nga TalTech.

Në ndeshjen e fundit në grupe për prishtinasit re zultati përfundimtar ka qenë 73:91 (18:19, 16:27, 17:25, 22:20).

Derrick Wilson ishte më i miri te prishtinasit me 24 pikë të shënuara.

Dallimi i madh u bë në periudhën e dytë dhe të tretë, ku TalTech u shkëput në rezultat dhe realizoi fitoren e parë në këtë edicion.

Nëse Prishtina do të fitonte do të kualifikohej në fazën e  PLAYOFF-it të Europian North Basketball League.


MË SHUME NGA Sport