Moti sot në Shqipëri
Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Një implus i masava ajrore Arktike polare po zbret derjt Europës qendrore dhe Mesdheut, duke mbajtur mot të paqëndrueshëm në vendin tonë dhe temperatura të ulëta.

Moti do të jetë me  vranësira të dendura reshje shiu në jgu dhe reshje bore  në jgulindje verilindje. Era do të jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore     -0/6°C
Zona e ulët         2/12°C
Zona bregdetare 6/13°C


MË SHUME NGA Shqipëri