Çitaku viziton krerët e UÇK-së në Hagë
Lajme

Çitaku viziton krerët e UÇK-së në Hagë

RTK

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, me bashkëpunëtorë vizituan krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë.

Ajo shkruan se beteja të cilën Thaçi, Veseli Krasniqi e Selimi e kanë para vetes, është betejë për të kaluarën dhe të ardhmen si komb.

Sipas saj, nuk ka dilemë se maskat do të bien dhe se luftëtarët do të kthehen fitimtarë.

Çitaku deklaroi në Facebook se beson se e vërteta dhe drejtësia do të ngadhënjejnë përpallë shpifjeve dhe inskenimeve.

 


MË SHUME NGA Lajme