Gjiganti i Premier League-s përgatit ofertën për yllin e Milanit
Sport

Gjiganti i Premier League-s përgatit ofertën për yllin e Milanit

F.Bytyqi /RTKLive

Klubi anglez, Chelsea raportohet se është duke përgatitur një ofertë për sulmuesin e AC Milanit, Rafael Leao.

Bisedimet për zgjatjen e kontratës së anësorit me ‘Rossonerët kanë ngecur, dhe tashmë duket se ardhmja e lojtarit do të jetë larg ‘San Siros’.

‘Blutë’ e Londrës, sipas medieve italiane, tashmë janë hedhur në sulm për portugezin të cilin synojnë të transferojnë në Londër.

Krerët e Chelsea shumë shpejtë do të nisin negociatat me Milanin për transferimin e Leao, edhe pse ky operacion thuhet se nuk do të jetë i lehtë për klubin anglez pasi që milanistët nuk do të heqin lehtë dorë nga ylli i tyre.


MË SHUME NGA Sport