Malisheva, Gjilani dhe Behari kalojnë e çerekfinalen e Kupës së Kosovës
Sport

Malisheva, Gjilani dhe Behari kalojnë e çerekfinalen e Kupës së Kosovës

F.Bytyqi /RTKLive

Malisheva, Gjilani dhe Behari janë tri ekipet tjera që e kanë siguruar kualifikimin në çerekfinalen e Kupës së Kosovës në futboll.

Malisheva ka mposhtur Fushë Kosovën me rezultat të pastër 2:0, ndërsa Gjilani ka fituar bindshëm ndaj Vjosës me rezultat 4:0

Ndërkohë, me rezultat të thellë prej 3-0, Behari e ka mundur Prizrenin.

Ndërkaq, ndeshja në mes të Prishtinës dhe Dukagjinit, e paraparë të zhvillohet të dielën është shtyrë për ditën e nesërme (e hënë).


MË SHUME NGA Sport