Inter – Milan, ja formacionet zyrtare të derbit më të madh italian
Sport

Inter – Milan, ja formacionet zyrtare të derbit më të madh italian

Dy rivalët e përbetuar italian, Inter dhe Milan, do të përplasen sonte në ‘San Siro’ në një ndeshje që pritet të jetë e zjarrtë.

Gjithnjë përballjet mes këtyre dy skuadrave, sjellin rivalitet të fortë jo vetëm në terren, por edhe në tribuna. Një sfidë e tillë parashikohet të jetë edhe sonte në ‘tempullin’ e ‘San Siros’.

Të dy skuadrat në këtë duel hyjnë për fitore në mënyrë që të mbesin në hap në garën për Champion, pasi që ‘lufta’ për titull po flet për Napolin.

Ndeshja Inter-Milan nis në orën 20:45.

Formacionet e të dy skuadrave:

 


MË SHUME NGA Sport