Busquets në dyshim për paraqitjen në ndeshjen kundër Unitedit
Sport

Busquets në dyshim për paraqitjen në ndeshjen kundër Unitedit

Uran Krasniqi/RTKLive

Kapiteni i Barcelonës, Sergio Busquets është në dyshim për t`u paraqitur kundër Manchester Unitedit javën e ardhshme pasi ai është lënduar në ndeshjen kundër Sevillas në fundjavë.

Busquets u lëndua në ndeshjen që Barcelona e fitoi 3-0 në La Liga.

Ende nuk është dhënë zyrtarisht një njoftim për rikthimin e Busquets, por siç është raportuar ish-reprezentuesi spanjoll do të mbetet dy javë jashtë fushës, çka Busquets pritet të mungojë edhe në ndeshjet e La Ligas kundër Villarrealit dhe Cadizit. 


MË SHUME NGA Sport