Allen njofton tërheqjen nga Kombëtarja e Uellsit
Sport

Allen njofton tërheqjen nga Kombëtarja e Uellsit

Uran Krasniqi/RTKLive

Mesfushori i Uellsit, Joe Allen, ka njoftuar tërheqjen nga futbolli ndërkombëtar në moshën tridhjetë e dy vjeçare.

Ish-lojtari i Liverpoolit ka thënë se problemet me lëndime kanë qenë një faktor në vendimin për t'i dhënë fund karrierës së tij në Uells pas shtatëdhjetë e katër paraqitjeve, ndërsa ka thënë se do të fokusohet të luajë për skuadrën e Swansea në Championship.

“Të luaja për Uellsin ka qenë një pasion dhe dashuri e madhe, kam qenë jashtëzakonisht me fat”, ka thënë futbollisti në një deklaratë të lëshuar nga Federata e Futbollit e Uellsit.

Allen kishte debutuar te Uellsi në vitin 2009 dhe ishte pjesë e një brezi të suksesshëm që përfshinte gjithashtu Gareth Balen dhe Aaron Ramseyn.


MË SHUME NGA Sport