"Faleminderit Shqipëri", shfaqje e veçantë dronësh mbi Liqenin e Tiranës
Shqipëri

"Faleminderit Shqipëri", shfaqje e veçantë dronësh mbi Liqenin e Tiranës

RTSH

Mbrëmja e 14 marsit ka ofruar një shfaqje të rrallë mbi Liqenin Artficial në Tiranë.

Me një regji mbresëlënëse 500 dronë u shfaqën me ndriçimin e tyre mbi liqen duke sjellë për të pranishmit momente emocionuese.

Një zemër e ndriçuar, harta e Shqipërisë dhe "Faleminderit Shqipëri" ishte  figurat që dronët sollën për të pranishmit që kishin rrethuar Liqenin Artificial.

Shumë prej tyre i fiksuan momentet në celulare dhe pamjet po bëjnë xhiron e tyre në rrjetet sociale.

"Magjia e Tiranës" shkroi në rrjetet sociale kryeministri Rama i cili shpërndau videon e spektaklit.

Shfaqja ishte një orgnizim i Bashkisë së Tiranës  në mbyllje të aktiviteteve të shumta me rastin e Dites së Verës në kryeqytet.

 


MË SHUME NGA Shqipëri