Napoli mposht prapë Frankfurtin dhe kalon në çerekfinale
Sport

Napoli mposht prapë Frankfurtin dhe kalon në çerekfinale

Uran Krasniqi / RTKLive

Napoli ka fituar edhe ndeshjen e dytë kundër Eintracht Frankfurt, duke bërë që të kualifikohet në çerekfinale të Champions League.

Rezultati përfundimtar i takimit të zhvilluar të mërkurën në Itali ka qenë 3-0. 
Osimhen e ka gjetur golin e parë për vendasit në minutat shtesë të pjesës së parë, çka ajo pjesëlojë është mbyllur me avantazh minimal. 
Napolitanët punën më të madhe e kanë kryer në pjesën e dytë, ku kanë realizuar edhe dy gola të tjerë. 
Ka qenë minuta  pesëdhjetë e tretë kur Osimhen prapë ka gjetur golin, duke e ngritur epërsinë në 2-0. 
Golin e fundit për italianët e ka shënuar Zielinski nga penalltia në minutën e gjashtëdhjetë e katërt. 
Ndeshja e parë e zhvilluar në Gjermani ishte fituar nga Napoli me rezultat 2-0. 


MË SHUME NGA Sport