Frenkie de Jong thotë se ndihet i lumtur te Barcelona
Sport

Frenkie de Jong thotë se ndihet i lumtur te Barcelona

Uran Krasniqi / RTKLive

Frenkie de Jong ka përsëritur dëshirën për të qëndruar në "Camp Nou". Kjo deklaratë ka ardhur pas zbulimit të interesimit të Manchester Unitedit për holandezin.

"Shpresoj se mund të luaj në "Camp Nou" të ri. Për mua "Camp Nou" është stadiumi më i bukur në botë. Planet për stadiumin janë shumë të mira. Barcelona ka qenë gjithmonë klubi i ëndrrave të mia dhe unë dua të qëndroj këtu për shumë vite. Të vazhdoj këtu për shumë vite. Barça është ekipi i ëndrrave të mia", ka thënë De Jong.

Holandezi është pjesë e Barcelonës nga viti 2019, ku në njëzet e një paraqitje ka realizuar dhjetë gola. 


MË SHUME NGA Sport