Bayern Munich kërkon një sulmues, Martinez në listë
Sport

Bayern Munich kërkon një sulmues, Martinez në listë

F.Bytyqi/RTKLive

Bayern Munich është hedhur në sulm për të gjetur një sulmues gjatë tregut të kësaj verë.

Sipas ‘Calciomercatoëeb’, ‘Bavarezët’ janë duke e monitoruar sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez-in dhe Dusan Vlahovic të Juvetusit.

Kampionët në fuqi të Gjermanisë, pak kohë më parë zgjatën kontratën me Eric Maxim Choupo-Moting, por trajneri Julian Nagelsmann kërkon edhe një sulmues të klasit botëror.

Martinez duket se është afër largimit nga Interi dhe siç raportohet, argjentinasi mund t’i bashkohet gjigantit gjerman gjatë kësaj verë.

Plani B i Bayern Munich mësohet se është Vlahovci i Juvës. 


MË SHUME NGA Sport